Thursday, June 30, 2011

Vajzat qe do te marrin prezantim jane :....

Konkursi per prezantim falas mbaroi dhe sic thoshte edhe rregulla
vetem 3 komentet e para do ta fitonin prezantimin.
Tashme ato jane perzgjedhur dhe ato jane :
milee-2
kejsiisjek
giulia.rbd
Me kontaktoni ne stardoll per passin dhe gjerat e tjera.
Poashtu mos harroni te zgjidhni

- cfare ngjyre doni per siperfaqie
- cfare ngjyre doni per shkronja
- cfare ngjyre doni per hijezim

Ky aplikim do te hapet perseri keshtu qe do te keni rastin qe te merrni pjese perseri ku vetem 3 komentet e para do te fitojne.

E cuditshme!Sot derisa po shikoja ne suiteshop pashe se e njejta karrike qe doli para disa ditesh falas tashme kushton per ta blere vetem per ss dhe si karrike qe eshte kushton 12 sd.C'mendim keni per kete?

Dita e fundit nga oferta e Beach VillaSic e dini pak dite me pare stardolli ofroi nje mundesi shume te mire per te gjith ata qe duan ta blejne Beach Villa pra ate e lironi nga 249 ne 199 sd.
Qe do te thote te kurseni 50 sd.
Sot eshte dita e fundit per kete oferte keshtu qe Nxitonii dhe blijeni Beach Villa duke kursyer 50 sd.

Oferte dhe mundesi te reja per tu bere ssStardolli ofron dicka te re sot per ata qe deshirojne te behen ss per 1 vit.
Sic edhe mund ta shihni nga foto eshte nje oferte e limituar keshtu qe nxitoni dhe perfitoni nga kjo oferte sepse mund te merrni :

- Pos 12 muajsh ss qe do te jeni do te fitoni edhe 90 dite falas.
- 2000 starcoins
- 5 gjera te tjera ( te vlefshme sigurisht )
- 2 dhoma te vecanta
dhe poashtu
- do te fitoni mundesine te jeni me diamant

Koleksion i ri rrobash nga Miss SixtyDycani Miss Sixty ne stardoll ofroi edhe koleksionin e fundit te rrobave te cilat jane pikerisht ato te veres.
Jane shume te bukura dhe jane te shtrenja gjithashtu.
Ato jane per tu blere me sd keshtu qe jane vetem per ss.
Lini komente a do i blini ndonjeren prej tyre ju qe jeni ss?

Tuesday, June 28, 2011

Falas prezantimCkemi!
E di se shume prej jush deshironi te keni nje prezantim me shkronja te bukura keshtu qe vendosa qe te bej prezantime falas por
duhet te keni parasysh se duhet te me jepni edhe passwordin tuaj.
Nese nuk e besoni se un nuk jam ndonje
nga ato hacker vertetejoni vete duke i pyetur shoqet e mia.
Kjo teme do te hapet shume shpesh
por vlen vetem per 3 komentet e para.
Pra nxitoni dhe fitoni nje prezantim falas.
Sepse keni te drejte te zgjidhni:

-Ngjyren qe doni per siperfaqie
-Ngjyren e shkronjave
-Ngjyren e hijezimit dhe te gjitha keto.

Ato qe e fitojne kete kusht duhet qe te me shkruajne ne mesazh se cfare duan qe un te iu shkruaj atyre.
Mirepo ne kete teme ka edhe nje rregull...

Ne fund te prezantimit do te shkruhet se prezantimi eshte bere nga une.
Ajo qe e fshine ate nuk do te beje gje tjeter veq se ta nenvleresoje punen e tjerve keshtu qe nese nuk jeni te gatshem ti permbaheni ketij rregulli mos merni pjese.

Ketu keni nje shembull te shkronjave nga moda e fundit e veres.
Tani i kam edhe un ne prezantimin tim.
Shikojeni dhe shkruani nese ju pelqejne.
xoxo miss.r98

Se shpejti ne blog
Se shpejti ne blogun tone do te kete:

-Nje reviste te re.
-Konkurse te reja
-Medollin e javes dhe

sipas votave tuaja ne clubin e blogut Vajzat_e_sd do te kemi edhe nje konkurs suita ,foton mund ta shikoni edhe vete.

Dhe poashtu do te kete edhe nje fituese sipas konkursit per hb e cila do te marre 150 starcoins nepermjet starbazaarit (nese eshte ss) apo edhe nepermjet dhuratave (nese nuk eshte ss).

Sunday, June 26, 2011

Konkurs ~fituesi merr 150 sc (15 sd)Unë dhe Blodina kemi menduar nje konkurs shume te bukur se bashku ku fituesi/ja do te marre 150 sc apo 15 stardollars nepermjet starbazaarit nese ajo edhe ss apo nepermjet dhuratave nese nuk eshte ss.
Edhe kesaj radhe tema e konkursit eshte Hot Buys .
Sic e dini stardolli deri tani na ka ofruar 2 canta hot buys per t'i marre falas.
Nese nuk e dini cilat jane shikojini ne foto:Ky konkurs ka per qellim qe veshjen ta dizajnoni vete ne suiten tuaj pra duke perdorur vetem gjerat qe keni ju se bashku me ndonjeren prej ketyre qantave hot buys.
Pastaj duhet qe veshjen ta dergoni nepermjet tinypic ne komente.
Fat te mbare!
Ju njoftojme se nese ka shume pjesmarres cmimi per fituesen do te rritet dhe do te behet 20 ose 25 sd.
Xoxo miss.r98 and xhuliana♥

Saturday, June 25, 2011

Difekte tek numri i vizitoreve

PASI VIZITOVA FORTESAJONIN VURA RE DICKA TEK NUMRI I 
SAJ I VIZITOREVE 0_O,, MUND TA SHIKONI EDHE JU 
NESE ESHTE SERISHT SI KETU NE FOTO ..KU SHPJEGOET :
VIZITORET JANE VENDOUR SIPAS MINUTAVA QE KANE
BERE VIZITEN POR VISITA E PARAFUNDIT ESHTE BERE PAS 
19 MINUTASH KURSE E FUNDIT PAS 7 MINUTASH ?????
KA KUPTIM NJE GJE E TILLE?  ? ?  0_O
SHIKOJENI ME MIRE VETE ::Votoni per Covergirl ^_^

SIC E DINI TE GJITHEVE NA PELQEN TE JEMI TE PAKTEN   NJE HERE 
COVERGIRL. FORTESAJONI KA SHPREHUR DESHIREN PER TU BERE
COVERGIRL DHE MENDOJ SE E MERITON SEPSE PERPIQET
SHUME QE TA FITOJI... POR KA NEVOJE PER NDIHMEN
TUAJ .... PER TE VOTUAR FORTESAJONIN 
KLIKONI DIREKT "KETU". DHE DO TE 
GJENDENI NE SUITEN E SAJ .
MUND TE LINI EDHE NJE
KOMENT QE TA 
KUPTOJI SE 
KUSH
PO E 
NDIHMON ^_^
<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>
NUK ME MBETET GJE TJETER TE THEM POR VETEM TI UROJ 
FORTESAJONIT FAT .... PAC FAT ;) GOOD LUCK :)
<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>
JA EDHE FOTOJA.

Thursday, June 23, 2011

KonkursPershendetje te gjithave ♥
Kam vendosur qe edhe une ( qe nuk jam ss ) te bej nje konkurs...
 frymezuar nga Transformat tek Italia Uno do te bej edhe une nje te tille.
Per te gjitha qe nuk e kane pare programin po ua shpjegoj.
Ky program eshte me eliminime dhe me faza.Si fillim jane disa konkurente me nje nr te caktuar jetesh.Ne faza te ndryshme jepen foto te njerezve me te shquar ne te gjithe boten te modifikuara.Nqs e gjen se cili eshte ai person merr nje jete, nqs nuk e gjen e humbet nje.Ai qe fiton ( qe arrin ne finale ne te vertet , por ne do ta bejme fituesi)  ka mundesine te zgjedhi ndermjet 2 dhuratave te cilat zbulohen vetem ne fund.Gjithashtu do te kete edhe ndihma te ndryshme...
Per te marre pjese mjafton te aplikoni ne kete post:

Emri  i vertet:__________
Emri ne SD:__________
Mosha:________


Dhuratat do ua zbuloj ne fund , por ju them vetem dicka qe do jene nje suprize e madhe...

Ja nje shembull:
Kush e gjen e para kush eshte:

Wednesday, June 22, 2011

Ndryshime

Besoj se edhe juve ju ka ardhur nje mesazh qe gjethnje del nese stardolli po punon dicka
ajo ishte Hello doll lover!
Pasi qe me nuk dilte kjo une bera kerkime ne stardoll dhe pash ndryshime
ne sd ne bazar jan shtuar firma qe me par nuk ishin ne fakt disa prej tyre nuk ishin ndera
te tjerat po . LUXE dhe DOREE ishin edhe me par por nuk e di perse stardolli nuk i largon kur
nuk mund te blejm asgje nga to.
Edhe te starbazar iterior ka ndryshime ..shikoni poshtpervec kesaj edhe partit kan ndryshuar tani jan nje lloj forme e shkrimit si broadcast vetem se pa para! une mendoj se skishin pse e benin me fjale te zgjedhura nga sd pra te kushtezuara
por mendoj se e beri per disa lloj personash qe bej parti me emra te keqijn dhe me ato fjale qe si lejohet perdorimi ne sd


po ju si mendoni per kete ndryshim ? xxxx

Womens World Cup


Gjithashtu ,dje doli Window On World: Womens World Cup.Versioni ne realitet:
Une personalisht kam pare Boterorin vjet por jo Boterorin per femra.Gjithsesi jam me Brazilin XD Po ju?Nje hacker tjeter per sot

Sot nje hacker tjeter i kerkon Dalines ( Dalinaaaaaaaaaa ) passin .
Ajo eshte   monstersDixie
ashtu sikurse edhe emri eshte eshe ajo vete qe merr guximin t'ju bej hack te tjereve.
Bejeni Report menjehere

Fituesja e konkursit Hot buys

Konkursi perfundoi dhe fituesja eshte:

Fortesajoni

ja dhe votat:
UedaAngel.......2 vota
Fortesajoni......3 vota
stejsikejsi.........2 vota
BestAngjelika..2 vota

Urime pasi qe ishte konkursi i pare kukulla jote do te vendoset ne blog per 1 jave rresht.Te me largojne nga stardolli?

Unë sot mora nje mesazh nga Anxhela.r (thote se eshte administratorja e stardollit superstareve ) dhe me tha se do te me largojne nga stardolli per arsye se nuk jam sjellur mire.

Po ju a mendoni se kam bere ndonje te padrejte ndaj jush apo cfare?
Lini komente

Tuesday, June 21, 2011

VEMENDJE JU LUTEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 
Ju lutem bejini report mecooooooooo
Ajo mori accountin e Arlsa96 (Yllit te sd) , i ndryshoi dollin , dhomat etj.. :(
Fatmirsisht ajo mori perseri acc e saj 


Flm 

NcgDo ju lutesha qe sot te votonit Fortesajoni per ncg :)
per te shkuar ne suiten e saj mund te perdorni kete  http://www.stardoll.com/member/fortesajoni
Me kerkoi te beja kete post dhe me vertete e meriton.
Faleminderit.

Falas fustan plazhi & trofe futbolli.


Per te marre fustanin e plazhit duhet te perdorni nje manual proxy:

193.160.201.95 port 80
(Ju keshilloj te perdorni Mozilla Firefox)

Ne vendn e adresave Shkruani:
www.stardoll.com

Hyni

Dhe vendosni:
http://www.stardoll.com/en/contest/finish.php?id=1348

Me pas beni log-out dhe dilni nga proxy.

Dhurata do te gjendet ne suiten tuaj.

Per te marre kete trofe falas mjafton te shkoni ketu dhe do ta gjeni ne dhomen e zhveshjes ne StarPlaza.
((Mund te blihet vetem 1-here))


Vathe falas nga Monster HightPer ti marre keta vathe duhet te perdorni proxy manual
Mund te perdorni keta:
146.101.133.34 port 80
91.186.27.59 port 80

91.186.27.61 port 80
80.193.72.145 port 80Per te mesuar se si perdoret Proxy Manual:  http://vajzatestardollit.blogspot.com/p/proxy-manual_06.html

Me pas shkoni ne lete link: http://www.stardoll.com/en/clubs/home.php?id=2801252


Beni log in, shikoni videon..
Kur te perfundoni hiqni Proxy-n manual dhe vathet do te jene ne suiten tuaj.

FITUESet E KONKURSIT PER BEST RROK MAKE UP ^_^

JA EDHE PERFUNDIMET E KONKURSIT 
VENDIN E PARE E ZE..... FORTESAJONI ME 210 VOTA
VENDIN E DYTE E ZE......STEJSIKEJSI ME 82 VOTA
VENDIN E TRETE E ZE.....DALINA ME 76 VOTA
JA EDHE MAKE UP I TYRE \
FORTESAJONI 
                                                                    STEJSIKEJSI
                                                                     DALINA
CMIMET

CMIMI I PARE ---- emri i fitueses do te shperhapet ne te githa faqet  facebook-un qe flasin per stardollin  ku mbi 400.000 njerez do ta shikojne emrin tuaj  dhe do te kete shume shume visitore. sigurisht emri do te dali edhe tek faqja zyrtare e stardollit ne facebook...
CMIMI I DYTE  ---- do te kete mundesine te fitoje NCG. dhe do te qendroje ne faqen time te facebook-ut qe eshte   "   stardoll fan's    "  per 1 jave duke i dhene mundesine e fitoje Ncg de per kete arsye duhet te ftoni sa me shume njerez ta ndjekin ate faqe .. sepse sa me shume njerez aq me shume visite tek faqja jote,..
CMIMI I TRETE ---- personi qe do te renditet ne vendin e trete do te prezantohet ne shume klube duke i dhene mundesite e vizitave dhe komenteve + dhurate ^_^